Dr. Gönül ERDAL kimdir?

gonul-erdal

Psikiyatri Uzmanı Dr. Gönül ERDAL 1966 yılında Ankara’da doğdu. İlkokulu, Subay olan babasının memuriyeti nedeniyle, Kahramanmaraş, İstanbul ve Ankara’da okudu.

Ankara Atatürk Anadolu Lisesini bitirdikten sonra Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinden derece ile mezun oldu.

Mecburi hizmet sırasında örnek doktor seçildi ve sağlık ocağı ödülü aldı.

Psikiyatri ihtisasını Bakırköy Ruh ve Sinir hastalıkları hastanesinde yaptı.

Bilişsel Kognitif Terapisi, Duygulanım, Düşünce Davranış Terapisi ve Sağlık Kurumları İşletmesi eğitimlerini de başarı ile tamamladı.

3. Avrupa uyuşturucu kongresinde bilimsel kurul görevi alan ve düzenleme ekip üyeliği yapan Dr. Gönül ERDAL, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi asistan ve başasistan olarak çalıştı.

Prof.Dr. Leyla Zileli’nin süpervizyonu ile 5 yıl sürecince Psikanaliz eğitimi aldı.

Ankara Ruh Sağlığı Dispanseri’nde çalışmalarda bulundu.

1998 yılında sürücü aday ve silah ruhsatı muayene merkezi ve 2000 yılında ise Ankara Valiliği Madde Bağımlısı Sokak Çocukları Tedavi Merkezinin başhekimliğini yaptı.

2000 – 2005 yılları arasında Ankara Numune Hastanesi Psikiyatri Kliniğinde görev yaptı. Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma hastanesi Psikiyatri Kliniği, Bitlis Devlet Hastanesi Psikiyatri Biriminin kuruluşlarında yer aldı. 2011 yılına kadar 6 yıl süre ile Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesinde çalıştı.

İngilizce terapi yapabilen nadir doktorlardan olan Gönül ERDAL ’ın çok sayıda yabancı yayını mevcuttur. Birçok ulusal ve uluslararası bilimsel etkinliğe katılmıştır.

Çeşitli Ulusal televizyon kanallarında ve Sivil toplum kuruluşlarının organizasyonlarında defalarca bilinçlendirme eğitim konferanslar vermiştir. Ülke çapında ses getiren sosyal sorumluluk projelerinde kilit roller üstlenmiştir.

Japonca da bilen Psikiyatri Uzmanı Dr. Gönül ERDAL aynı zamanda profesyonel Turist rehberidir. Evli olan Doktor Gönül Erdal, 2001 yılından bu yana özel muayenehanesinde hasta kabul etmektedir.

Gönül Erdal 2015 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde Sosyoloji Yüksek Lisansına başlamıştır.

Mezun olduğu okullar

 aaal Ankara Atatürk Anadolu Lisesi
akdeniz-universitesi Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi

İhtisas Aldığı Yer

brshh Bakırköy Ruh ve Sinir Hastaliklari Hastanesi